Darmowe generatory kart BINGO!

Hello! Czy są tu nauczyciele, którzy czasami lubią ułatwiać sobie pracę? 🙂 Ja ostatnio do takich należę, ale nie dlatego, że jestem leniwa. Wychodzę z założenia, że jeśli mogę zyskać odrobinę czasu wolnego dla siebie i swoich bliskich, to dlaczego z tego nie skorzystać? 

Do czego dążę? Ostatnio dotarłam chyba do końca Internetów, by znaleźć ciekawe narzędzia do tworzenia gry BINGO! Dziś chcę się z Wami podzielić moimi znaleziskami – darmowymi generatorami 🙂

Może zacznę od tego, jakie są cele „językowego” BINGO! na lekcjach (nie tylko angielskiego):
uczniowie uczą się spostrzegawczości,
– trenują swój refleks,
– a przede wszystkim ćwiczą swoją pamięć,
– utrwalają nabyte wiadomości w atrakcyjny dla nich sposób.

#1 MY FREE BINGO CARDS

myfreebingocards.com
Wpisujemy tytuł, następnie słowa, które zamierzamy zamieścić na kartach, zaznaczamy interesujące nas opcje m.in. temat/motyw – jest ich aż 16. Ja wybieramy opcję 3×3 i drukuję dwie karty na jednej stronie, a wyrazy nigdy nie mają u mnie tego samego rozmiaru (spostrzegawczość!). Przechodzimy do drukowania – możecie wydrukować aż 30 kart! Zobaczcie gotowe Bingo!

Generator jest łatwy w obsłudze. Wszystko jest czytelne. Dla nauczyciela do wydrukowania jest również Bingo Caller’s Card, czyli karta ze wszystkimi słowami, które wpisaliśmy do kolumny Your Bingo Words.

#2 TOOLS FOR EDUCATORS

toolsforeducators.com

BINGO! obrazkowe, 51 kategorii – w każdej znajdziecie sporo słów, które wykorzystacie na pewno z młodszymi uczniami. Ja jestem oczarowana tym narzędziem! 🙂 

Przygotowanie kart trwa dosłownie chwilkę, wygenerujecie ich 16. Jedynym minusem może być to, że generator ogranicza nas do kategorii i obrazków ze strony. Rozwiązaniem może być pozostawienie pustego pola i wklejenie/narysowanie swojego obrazka. Choć i tak uważam, że jest super narzędziem – nie tylko dla anglistów. Nauczyciele innych języków też mogą skorzystać, ponieważ obrazki nie są podpisane na kartach.

I jeszcze jedna ważna rzecz: nie ma opcji 'drukuj’ – trzeba rozwinąć 'menu’ w prawym górnym rogu (u mnie pod 'zamknij’) i tam znaleźć opcję 'drukuj’ – włączy się okno systemowe.

#3 BINGO CARD GENERATOR

osric.com

Ten generator BINGO! jest dość prosty w użyciu. Możecie wpisać tyle słów, ile tylko chcecie. Dodatkowo możecie stworzyć karty 3×3, 5×5, 6×6 itd. (myślę, że Wasz wybór zależy ilości słów, jaką wpiszecie i grupy uczniów) oraz możecie wpisać dowolną liczbę kart, jaką chcecie wydrukować. Karty są proste, nie pochłaniają zbyt wiele tuszu.
Niestety trzeba uważać przy drukowaniu (druk
ujecie tak samo, jak w #2), ponieważ karty się „rozjeżdżają” – przechodzą na drugą stronę. 


#4 SIGHT WORDS BINGO CARD CREATOR

Łatwy w użyciu, ale karty tylko w kolorze są przygotowywane.
Na filmiku możecie zobaczyć, jak działa ten generator BINGO!


Do wyboru macie dwie opcje: słowną i obrazkową (opcja ładowania swoich obrazków, hurra!). Możecie wybrać rozmiar od 2×2 do 5×5, a swoje listy słów możecie zapisać i otworzyć później. Dodatkową opcją są wskazówki, które można dopisać.

Przy drukowaniu możecie wybrać rozmiar papieru, na jakim mają być przygotowane karty BINGO! Generowanie kart zajmuje dość długą chwilę, ale zależy to od tego, czy dodajecie wskazówki do każdego słowa lub czy obrazki ważą 100kB (to jest limit).

#6 TEACHNOLOGY

teach-nology.com

Generator łatwy w użyciu, ale niestety formaty są tylko dwa: 3×3 i 5×5. W formacie np. 3×3 możecie wpisać jedynie 9 słów (nie więcej), a przy drukowaniu na jednej stronie pojawia się jedna karta BINGO! Niestety wg mnie jest to trochę marnowanie papieru…
Jeśli chcemy z utworzyć karty z tymi samymi słowami, to niestety musimy wprowadzać je od początku zmieniając ich kolejność. Jest to dość czasochłonne.


Nie zapomnijmy też, że wiele gotowych kart BINGO! tzw. gotowców, możemy pobrać z Internetu, więc też może być to ułatwieniem, choć może nie zawsze trafimy na to, co jest potrzebne. Dlatego warto przygotować takie karty samemu.

**********

I jak podobają Wam się te generatory? Ja bardzo lubię #1 i #2.
A Wy macie swojego faworyta? Może znacie jeszcze inne – wrzucajcie linki pod postem 🙂

Have fun!
Kate


Udostępnij ten wpis

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Kategorie
Archiwum wpisów
Sprawdź ostatnie wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
KOM
KOM
9 maja 2018 11:11

Ciekawe, poszukam coś dla swoich (własnych) dzieciaków

Kasia z made by kate
Kasia z made by kate
9 maja 2018 11:14

Polecam! 🙂 Spodoba im się na pewno 🙂

Anonimowy
Anonimowy
8 października 2018 15:11

Wielkie dzięki za ten wpis!:) Dopiero zaczęłam uczyć angielskiego (wcześniej 1-3), więc tworzę bazę pomocy. Właśnie zrobiłam bingo dla pierwszej i drugiej klasy:) Robota błyskawiczna.

Kasia z made by kate
Kasia z made by kate
8 października 2018 21:32

Super! 🙂

Joanna
Joanna
27 października 2020 11:04

Super! Czy zna Pani może jakiś kreator do kart Taboo?

Joanna
Joanna
27 października 2020 11:05

Czy zna Pani może jakis kreator do Taboo? Te sa świetne!

6
0
Would love your thoughts, please comment.x