Cześć!

Nazywam się Kasia Komarnicka. Jestem nauczycielką języka angielskiego.
Pracę w szkole i przedszkolu rozpoczęłam kilka lat po studiach. Dlaczego? Nie chciałam uczyć. Wcześniej pracowałam w dwóch dużych korporacjach. Jednak w sierpniu 2014 roku postanowiłam spróbować swoich sił w nauczaniu. Było to nie lada wyzwanie, gdyż nie zawsze było łatwo, ale udało się – sprostałam zadaniu i nie zamierzam rezygnować z pracy nauczyciela.
Pracuję z grupami przedszkolnymi, tymi z podziałem na wiek, a także mieszanymi (3-6 lat) oraz w szkole podstawowej, gdzie prowadzę klasy I-VIII. Mam również doświadczenie w pracy z gimnazjalistami i osobami dorosłymi. Staram się wykorzystywać zasady neurodydaktyki na swoich lekcjach. Wykorzystuję też swoje materiały, którymi dzielę się na blogu. Ciągle staram się rozwijać, uczestnicząc w różnych wydarzeniach oraz szkoleniach online.

Prywatnie jestem mamą małej Martynki oraz żoną trenera i sędziego piłkarskiego. Lubię minimalizm i prostotę, chodzę w trampkach oraz eksperymentuję w kuchni :).

Oprócz prowadzenia bloga:

Tworzę materiały

Nie tylko te, które pojawiają się na blogu. Jestem współtwórcą kart do nauki słownictwa Don’t SAY IT! wyd. Macmillan, które okazały się totalnym hitem wśród nauczycieli :).

Piszę artykuły i scenariusze zajęć

Jestem jedną z autorek tekstów do magazynu Get Creative. Do tej pory napisałam 10 artykułów, które pojawiły się w dziewięciu numerach GC.

Prowadzę warsztaty i szkolenia

Pierwsze warsztaty poprowadziłam na zaproszenie Marysi z Head Full of Ideas – byłam gościem cyklu Songs & Stories we Wrocławiu. 

Jestem jedną z prelegentek warsztatów 4pack pomysłów, podczas których dzielę się pomysłami na proste gry i zabawy. Za nami dwie edycje: warszawska i wrocławska. W listopadzie spotykamy się w Toruniu!

 

Jestem prelegentką konferencji dla nauczycieli angielskiego – Get Creative Now. W październiku już po raz trzeci będę miała możliwość zaprezentowania swoich pomysłów :).

Na zaproszenie wyd. Macmillan poprowadziłam warsztaty podczas V Zlotu Grupy Nauczyciele Angielskiego, prezentując pomysły na ćwiczenia budujące poczucie przynależności oraz kształtowanie pewności siebie bazując na założeniach kursu Give Me Five.

Prowadzę dwie grupy na Facebooku, do których serdecznie Cię zapraszam

Pierwsza z nich, Angielski: egzamin ósmoklasisty, jest grupą stworzoną na potrzeby nauczycieli przygotowujących swoich uczniów do egzaminu. Uzyskasz tam wsparcie, pobierzesz dodatkowe materiały, a także znajdziesz ciekawe pomysły na zajęcia.


Drugą grupę, Głowa Pełna Pomysłów, pomagam prowadzić Marysi z Head Full of Ideas. Znajdziesz tam materiały i pomysły na prowadzenie zajęć z dziećmi przedszkolnymi i wczesnoszkolnymi oraz uzyskasz pomoc mniej czy bardziej doświadczonych nauczycieli.