Darmowe generatory JEOPARDY!

To już trzeci wpis z cyklu „Free Tools for (English) Teachers”. Miał ukazać się w maju, lecz nadmiar obowiązków nie pozwolił mi na 'doszlifowanie’ posta. Mam nadzieję, że zrozumiecie i wybaczycie małe opóźnienie.

Dziś wracam pamięcią do lat 1996-2003. Pewnie nie wszyscy, ale chociaż część z Was pamięta teleturniej VA BANQUE. Był on polską wersją amerykańskiego teleturnieju JEOPARDY! Prowadzący czytał odpowiedź za wybraną kwotę z danej kategorii, natomiast uczestnik musiał zadać do niej prawidłowe pytanie.
Dziś sami możemy stworzyć taki quiz i wykorzystać go do nauki języków 🙂 Czy wkomponować w niego słownictwo, czy gramatykę – co tylko chcecie! 🙂

#1 FlipQuiz
Logujecie się za darmo, tworzycie quiz (możecie nawet wstawić obrazki) i gracie z uczniami. Zobaczcie, jaki quiz (wielkanocny) stworzyła Aniela z Kreatywne nauczanie języków obcych.

Kliknij w grafikę, by przejść do quizu 
Źródło: neuroteaching.blogspot.com


#2 JeopardyApp
Łatwy w użyciu, prosty w ułożeniu quizu. Możecie działać bez rejestracji. Więcej opcji gwarantuje płatne członkostwo. Mi w zupełności wystarczy wersja podstawowa, w której dostępna jest opcja drużynowa i ustawienie czasu na odpowiedzi uczniów 🙂

Kliknij grafikę, by przejść do quizu ↓
Strona SST ma wiele możliwości. Jedną z nich są właśnie quizy. Nie musicie się rejestrować. Tutorial znajdziecie na YouTube:

Rejestrujecie się i działacie. Nie ma tu nic trudnego. Możecie podzielić klasę na drużyny. Tutorial ułatwi Wam pierwsze kroki w układaniu własnego quizu.
 


Nie musicie się rejestrować. Wprowadzacie sobie kategorie, słownictwo/pytania (właściwie, co chcecie) i gracie. Nic prostszego! 🙂
 
Kliknij w grafikę, by zobaczyć 'próbkę’ quizu ↓
* * * * *
 
Wiem, że zbliżają się wakacje, ale zapewne znajdą się osoby, które prowadzą zajęcia w lipcu i sierpniu i przydadzą się im moje podpowiedzi 🙂 (kto pracuje w wakacje?)
 
Zajrzyjcie też:
 
 
 
* * * * *
 
Znacie jeszcze inne generatory takich quizów? Jeśli tak, podzielcie się w komentarzach 🙂
 
 
 
 

Udostępnij ten wpis

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Kategorie
Archiwum wpisów
Sprawdź ostatnie wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
KOM
KOM
9 maja 2018 11:11

Pamiętam ten teleturniej, ale w polskiej wersji nie lubiłam prowadzącego 😉

Kasia z made by kate
Kasia z made by kate
9 maja 2018 11:21

Trochę brakowało emocji 🙂 ALe poza tym teleturniej bardzo fajny 🙂

2
0
Would love your thoughts, please comment.x