Winter Forest Animals – MEGA PACK

Dzisiaj przychodzę do Was z postem zimowym. Bawić się będziemy słownictwem związanym ze zwierzętami mieszkającymi w lesie – co Wy na to? 🙂 Przygotowałam dla Was kilka propozycji do wykorzystania w przedszkolu i w młodszych klasach szkoły podstawowej. Ale po kolei!

W zestawie znajdziecie słownictwo: bear, fox, hare, hedgehog, owl, raccoon, roe deer, sguirrel.
 
 
FLASHCARDS
Karty przedstawiają 8 sympatycznych leśnych zwierzaków. Jeśli uczycie innego, niż angielski, języka – odetnijcie napisy 🙂 Możecie też wydrukować karty w pomniejszonym formacie x2 i zrobić z nich memory 🙂
 
 
BINGO!
Przygotowałam 8 gotowych plansz do gry w Bingo! Zaopatrzcie się w zakrętki z butelek lub małe kartoniki i do dzieła! 🙂 Możecie też zalaminować karty i dzieci mogą mazakami skreślać zwierzątka (mazak łatwo się zmywa zwilżoną chusteczką).
 
GUESS WHAT…? WORD CARDS
Wycinamy paski z wyrazami i obrazkami. Obrazek odginamy do tyłu wzdłuż linii i sprawdzamy rozumienie słownictwa. Jak tylko dzieci odgadną – pokazujemy obrazek. Spróbujcie też w drugą stronę – pokazujcie obrazek, a napis odegnijcie do tyłu. Młodsze dzieci szkolne dzięki temu szybciej załapią pisownię (będą widziały napis, do tego zobaczą, że inaczej piszemy i wymawiamy słowa).
Paski możecie też rozciąć wzdłuż linii i dać je dzieciom w kopertach do połączenia (w parach, grupach, indywidualnie).
 
 
MIRROR GAME
Jak sama nazwa wskazuje, potrzebować będziecie małych lusterek lub… sprytu uczniów 🙂 Czytamy w zabawny sposób – w odbiciu lustrzanym! Dzieci chętnie tak będą się uczyły odczytywać wyrazy, bo jest to dla nich zabawą 🙂
Czytamy, łączymy z obrazkiem i poprawnie zapisujemy. Nauka i zabawa w jednym 🙂
 
WORD CARDS
Są świetne do nauki czytania globalnego. Demonstrujemy słownictwo młodszym dzieciom – pokazujemy plansze i odczytujemy wyraz. Ja zawsze robiłam to na początku lekcji, stojąc zawsze w tym samym miejscu. Dzieci zapamiętują zapis graficzny wyrazu. Przyszłościowo patrząc jest do dobry sposób na naukę pisowni. Do czytania globalnego możecie wykorzystać również karty z Guess what…? Word cards
O czytaniu globalnym możecie poczytać TUTAJ.
 
* * * * *
Wszystkie materiały pobierzesz klikając w grafikę poniżej:
Grafiki: freepik.com (Designed by Freepik)
Jeśli podobają Ci się moje materiały, będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.
P.S. Nie zapomnijcie o podawaniu źródła, jeśli udostępniacie np. zdjęcia z materiałami. Docenicie autorów i ich pracę – uwierzcie, że to dodaje motywacji do dalszej pracy! 😉 O akcji High 5 – przybij piątkę i podaj źródło poczytać możecie TUTAJ.
 
 
 
 

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Może Ci się spodobać:

Ten post ma 5 komentarzy

  1. Śliczne materiały! I dobry pomysł z przypominaniem o podawaniu źródła w związku z naszą akcją – trzeba o tym pamiętać cały czas:)

  2. Bardzo dziękuję! 🙂
    "Podaj źródło…" pojawiać będzie się przy każdym poście, aby dotarła do szerokiego grona odbiorców 😉

  3. Anonimowy

    Bardzo ładne 😉 Przypadły mi do gustu
    pozdrawiam

Dodaj komentarz

Close Menu