Winter Forest Animals – MEGA PACK

Dzisiaj przychodzę do Was z postem zimowym. Bawić się będziemy słownictwem związanym ze zwierzętami mieszkającymi w lesie – co Wy na to? 🙂 Przygotowałam dla Was kilka propozycji do wykorzystania w przedszkolu i w młodszych klasach szkoły podstawowej. Ale po kolei!

W zestawie znajdziecie słownictwo: bear, fox, hare, hedgehog, owl, raccoon, roe deer, sguirrel.
 
 
FLASHCARDS
Karty przedstawiają 8 sympatycznych leśnych zwierzaków. Jeśli uczycie innego, niż angielski, języka – odetnijcie napisy 🙂 Możecie też wydrukować karty w pomniejszonym formacie x2 i zrobić z nich memory 🙂
 
 
BINGO!
Przygotowałam 8 gotowych plansz do gry w Bingo! Zaopatrzcie się w zakrętki z butelek lub małe kartoniki i do dzieła! 🙂 Możecie też zalaminować karty i dzieci mogą mazakami skreślać zwierzątka (mazak łatwo się zmywa zwilżoną chusteczką).
 
GUESS WHAT…? WORD CARDS
Wycinamy paski z wyrazami i obrazkami. Obrazek odginamy do tyłu wzdłuż linii i sprawdzamy rozumienie słownictwa. Jak tylko dzieci odgadną – pokazujemy obrazek. Spróbujcie też w drugą stronę – pokazujcie obrazek, a napis odegnijcie do tyłu. Młodsze dzieci szkolne dzięki temu szybciej załapią pisownię (będą widziały napis, do tego zobaczą, że inaczej piszemy i wymawiamy słowa).
Paski możecie też rozciąć wzdłuż linii i dać je dzieciom w kopertach do połączenia (w parach, grupach, indywidualnie).
 
 
MIRROR GAME
Jak sama nazwa wskazuje, potrzebować będziecie małych lusterek lub… sprytu uczniów 🙂 Czytamy w zabawny sposób – w odbiciu lustrzanym! Dzieci chętnie tak będą się uczyły odczytywać wyrazy, bo jest to dla nich zabawą 🙂
Czytamy, łączymy z obrazkiem i poprawnie zapisujemy. Nauka i zabawa w jednym 🙂
 
WORD CARDS
Są świetne do nauki czytania globalnego. Demonstrujemy słownictwo młodszym dzieciom – pokazujemy plansze i odczytujemy wyraz. Ja zawsze robiłam to na początku lekcji, stojąc zawsze w tym samym miejscu. Dzieci zapamiętują zapis graficzny wyrazu. Przyszłościowo patrząc jest do dobry sposób na naukę pisowni. Do czytania globalnego możecie wykorzystać również karty z Guess what…? Word cards
O czytaniu globalnym możecie poczytać TUTAJ.
 
* * * * *
Wszystkie materiały pobierzesz klikając w grafikę poniżej:
Grafiki: freepik.com (Designed by Freepik)
Jeśli podobają Ci się moje materiały, będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.
P.S. Nie zapomnijcie o podawaniu źródła, jeśli udostępniacie np. zdjęcia z materiałami. Docenicie autorów i ich pracę – uwierzcie, że to dodaje motywacji do dalszej pracy! 😉 O akcji High 5 – przybij piątkę i podaj źródło poczytać możecie TUTAJ.
 
 
 
 

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Kategorie
Archiwum wpisów
Sprawdź ostatnie wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy

Bardzo ładne 😉 Przypadły mi do gustu
pozdrawiam

Super! 🙂

dzięki za fajowe materiały:) już wydrukowane 😛

Bardzo dziękuję! 🙂
"Podaj źródło…" pojawiać będzie się przy każdym poście, aby dotarła do szerokiego grona odbiorców 😉

Śliczne materiały! I dobry pomysł z przypominaniem o podawaniu źródła w związku z naszą akcją – trzeba o tym pamiętać cały czas:)

Regina

Ciekawe pomysły i super edu pomoce! Pozdrawiam

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x