HIGH 5: nauczycielskie e-inspiracje na 5!

Dziś powracam po chwilowej przerwie. Grudzień rozpoczynam DZIEWIĄTĄ już edycją akcji High 5 – przybij piątkę z blogującymi anglistkami! Na trzynastu blogach, których lista podana jest na końcu wpisu, pojawiły się E-INSPIRACJE, czyli miejsca, w których każda z nas znajduje natchnienie do pisania, motywację do działania, a także inspiracje do prowadzenia zajęć.
W tym wszystkim najbardziej podoba mi się to, że nie wiem, czym inspirują się moje blogujące koleżanki i mam nadzieję, że poznam nowe strony, z których i ja będę czerpać inspiracje 🙂

A tymczasem… Poznajcie moje e-inspiracje (klikając w banery, przejdziesz do danej strony):

To przeogromna baza materiałów do druku! Przeglądając je, łatwo wpaść w wir tworzenia nowych materiałów lub… drukowania i laminowania. Ja osobiście uwielbiam materiały z Twinkl dotyczące The Very Hungry Caterpillar. A Ty co możesz polecić ciekawego z Twinkl?

 
Stronę prowadzi Danielle – mama dwójki dzieci. To one są jej inspiracją do pisania bloga i tworzenia materiałów. To, co robi ze swoimi dziećmi, idealnie nadaje się do pracy w domu z własnymi pociechami. Myślę, że ta strona spodoba się Paulinie z bilikid.pl. Mnie natomiast inspiruje do działania z moimi uczniami.
 
 
Same wspaniałości od British Council i BBC. Scenariusze zajęć, ćwiczenia, ciekawe artykuły i wiele innych – dla nauczycieli uczących dzieci, nastolatków i dorosłych. Koniecznie sprawdź teaching tools – naprawdę warto 🙂 A w zakładce Teacher development każdy nauczyciel znajdzie coś dla siebie.
 
 
I znowu coś dla rodziców i nauczycieli. Tę stronę odkryłam bardzo dawno, ale jako o niej zapomniałam. Cieszę się, że ta edycja High 5 przypomniała mi o niej. Nie wiem, od czego zacząć, bo znajdziesz tu wiele ciekawych rzeczy – może po prostu zajrzyj i się przekonaj :).
 
 

Jeśli nie znasz tej strony, to koniecznie musisz ją poznać, ponieważ jest kopalnią materiałów! Każda zakładka to mnóstwo inspiracji – na zajęcia, do tworzenia materiałów czy scenariuszy zajęć.

Myślę, że mogłabym wymienić jeszcze kilka inspirujących miejsc w sieci, chociażby niezawodny Youtube i kanały, które śledzę i z których często korzystam. Tutaj należy też wspomnieć o grupach na Facebooku, np. Głowa Pełna Pomysłów, którą mam przyjemność prowadzić z Marysią Bursche, Angielski: egzamin ósmoklasisty – grupa dla nauczycieli, którą prowadzę wraz z Karoliną Lubas przy wsparciu wydawnictwa Macmillan i pierwsza grupa, do której dołączyłam – Nauczyciele angielskiego. I oczywiście nie może zabraknąć tu blogujących anglistek, których praca inspiruje i motywuje do działania, a ich wsparcie jest nieocenione!

Zachęcam Cię do odwiedzenia pozostałych blogów, które biorą udział w dziewiątej edycji akcji

 

Byłoby miło, gdybyś w komentarzu po tym postem też podzielił/-a się inspirującymi Cię stronami.

Udostępnij ten wpis

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Kategorie
Archiwum wpisów
Sprawdź ostatnie wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
AngSchool
AngSchool
1 grudnia 2018 11:58

FUN LEARNING for kids to dla mnie coś nowego, a już widzę ekstra pomysły na zajęcia 😀 Dziękuję za świetne inspiracje!

English Freak
English Freak
1 grudnia 2018 13:41

Boję się wejść na Fun Learning Kids 😉

Let's read in English
Let's read in English
1 grudnia 2018 19:59

Fun Learning for Kids już mnie wciągnęło!!! Dzięki!

Kasia z made by kate
Kasia z made by kate
6 grudnia 2018 17:45

Cieszę się, że znalazłaś coś dla siebie 🙂

Kasia z made by kate
Kasia z made by kate
6 grudnia 2018 17:46

Myślę, że można tam "przepaść" 😉

Kasia z made by kate
Kasia z made by kate
6 grudnia 2018 17:46

A jest w czym tam wybierać 🙂

FCE.pl
FCE.pl
23 marca 2019 14:13

Ah… aż dziwne, że większości z tych blogów nie znałem. Niektóre są naprawdę obiecujące. Gdy kończą się pomysły – czas na inspiracje 😀 High5

8
0
Would love your thoughts, please comment.x