Ostatnio temat Egzaminu Ósmoklasisty jest na topie, między innymi przez to, że wciąż budzi wątpliwości wśród sporej grupy nauczycieli. Przyznam, że i ja należę do grupy, która po prostu martwi się tym egzaminem. Dlatego też postanowiłam przygotować serię postów dotyczących E8, w których znajdziesz dodatkowe materiały.

Mam nadzieję, że przydadzą się w Twojej pracy – możesz wykorzystać je jako sprawdzian, kartkówkę, pracę domową, podsumowanie lekcji, materiału czy po prostu uzupełnienie tego, co robisz ze swoimi uczniami na lekcjach. Możesz przerabiać je na korepetycjach lub na kursie językowym. Wszystko zależy od Ciebie.

Pierwsze materiały pojawiły się na blogu w maju w ramach akcji High 5 – przybij piątkę z blogującymi anglistkami. Możesz pobrać je stąd: 

 

 

Dziś natomiast chcę podzielić się z Tobą materiałami w temacie DOM. Przygotowałam ćwiczenie na słownictwo, czytanie z lukami oraz wypowiedź pisemną (e-mail). Do części Reading wykorzystałam tekst ze stron przykładowych Repetytorium Ósmoklasisty.

 

Wszystkie materiały pobierzesz klikając w poniższą grafikę:

 
A jeśli chcesz mieć dostęp do większej ilości materiałów, pomysłów itd., zapraszam do grupy dla nauczycieli przygotowujących swoich uczniów do egzaminu na Facebooku (klik ⇓):
 
 
I koniecznie daj znać, czy materiały się przydadzą 😉
 
 

Udostępnij ten wpis

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Kategorie
Archiwum wpisów
Sprawdź ostatnie wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
mini english blog
mini english blog
13 września 2018 06:10

Super! Dzięki 🙂

Kasia z made by kate
Kasia z made by kate
8 października 2018 21:32

🙂

Zosia Gemza
Zosia Gemza
25 października 2018 15:59

Fajne! Bardzo dziękuję 🙂

3
0
Would love your thoughts, please comment.x