Zbliża się koniec tygodnia. Jutro piątek i wreszcie upragnione przez dzieci ferie. Kiedy dzieci będą odpoczywać, ja spędzę je pracowicie od szkolenia z wydawnictwa Oxford, a następnie czeka mnie pisanie pracy magisterskiej (jest ciężko 🙂 ).

Ale wracając do końca tygodnia… A może do dni tygodnia 🙂 Moją zmorą było wkuwanie słówek – książka, książka, książka. Nuda. Brakowało mi tego, co teraz sama tworzę i wymyślam, co tworzą inni Blogerzy na potrzeby ciekawych zajęć dla naszych uczniów.

Ostatnio wpadłam na pomysł, by stworzyć coś, co pomoże zapamiętać dzieciakom dni tygodnia 🙂 Wiem, w Internecie pomysłów jest mnóstwo! Ale chciałam coś swojego, coś innego… 😉

Mam dla Was (a właściwie dla nas) dwa rodzaje ćwiczeń/zabaw.


1. Match the letters. Ćwiczenie, które pomoże w nauce pisania dni tygodnia. Każda cyfra to dzień (1 – poniedziałek, 2 – wtorek, 3 – środa itd.). Dzieci łączą litery w odpowiedniej kolejności np. M – O – N – D – A – Y.
Zwróćcie uwagę, że na każdej karcie pojawiają się litery, które często wg uczniów, powinny zostać użyte ze względu na wymowę. Zrobiłam to (niestety albo stety 🙂 ) celowo, by nauczyć swoich uczniów prawidłowej pisowni.
Pod literami znajdziecie miejsce na rozwiązanie – ile liter, tyle miejsca.

2. Rebus. I trochę główkowania i zabawy podczas nauki 🙂 Dzieciaki nie znają słówek z obrazków? Dajcie im słowniki! 🙂 Znajdziecie tu 9 kart z rebusami – 2 dni się powtarzają, ale inny rebus się przy nich pojawia. Myślę, że jest to coś, co zainteresuje moich uczniów. I mam nadzieję, że Waszych też!

Podziękowania należą się mojej koleżance ze studiów – Monice Marciniec, która również przyczyniła się do powstania tych rebusów! Co dwie głowy, to nie jedna! Thank you 🙂

WSKAZÓWKI:
– zalaminujcie materiały i pozwólcie swoim uczniom pisać po nich mazakami (zmyjecie chusteczką lub mokrą ściereczką),
– aby zaoszczędzić papier i tusz – wydrukujcie np. 2 arkusze na jednej stronie,
– możecie dać każdemu uczniowi komplet lub pojedyncze karty – wszystko zależy od Was 🙂
– dlaczego nie wykorzystać tego, jako 'kartkówki’? 🙂
– w plikach do pobrania znajdziecie również puste karty – niech uczniowie wykażą się pomysłowością i stworzą zadania dla kolegów 🙂
– pamiętajcie, że często dni tygodnia w języku angielskim rozpoczynają się od niedzieli (np. w piosenkach) – karty z pkt. 1 przygotowałam od poniedziałku.

*****

Do nauki dni tygodnia przydadzą się Wam również piosenki dla tych młodszych i tych większych uczniów 🙂


Match the Letters /Rebus: POBIERZ / DOWNLOAD

A Wy znacie jakieś ciekawe materiały dotyczące tego tematu? Jeśli tak, podzielcie się, proszę 🙂 Mam nadzieję, że moje (i Moniki) przypadną Wam do gustu 🙂
Enjoy!
Kate

Udostępnij ten wpis

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Kategorie
Archiwum wpisów
Sprawdź ostatnie wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x