AHOJ! Dziś witam się z Wam po „piracku”, bo właśnie tego tematu będzie dotyczył dzisiejszy post. Mam nadzieję, że to, co dla Was przygotowałam, przyda się Wam na zajęcia przedwakacyjne, ale i takie, które przeprowadzacie w wakacje (zapewne część z Was prowadzi zajęcia językowe w okresie wakacji). Ruszamy w piracką wyprawę!
Na Waszej drodze spotkacie pirackie słownictwo, w postaci flashcards, które na pewno przyda się w dalszej części naszej pirackiej wyprawy. Przygotowałam je w dwóch wersjach: z podpisami i bez (do tego zainspirowały mnie materiały Moniki z Małe – Duże). Dzięki temu w wyprawę piracką mogą wybrać się również nauczyciele innych języków! 🙂

Wersja 1 to karty obrazkowe z podpisami:
anchor, barrel, bottle, cannonball, chest, compass, cutlass, hat/pirate hat, hook, Jolly Roger/pirate flag, letter, map/treasure map, parrot, pearl, pouch, ship, spyglass/telescope.

[KLIKNIJ W GRAFIKĘ, BY POBRAĆ MATERIAŁY / CLICK TO DOWNLOAD]


Wersja 2 to karty bez podpisów:

 
[KLIKNIJ W GRAFIKĘ, BY POBRAĆ MATERIAŁY / CLICK TO DOWNLOAD]A kiedy już dopłyniecie do portu ze słownictwem, warto poświęcić chwilę na pirackie memory

[KLIKNIJ W GRAFIKĘ, BY POBRAĆ MATERIAŁY / CLICK TO DOWNLOAD]


Karty możecie wykorzystać jako:
– standardowe memory – drukujecie karty 2 razy,
– grę Snap – drukujecie karty 4 razy,
– grę Piotruś – przygotowujecie 12 par z obrazkami tego samego rodzaju oraz jedną kartę bez pary (razem 25 kart; można przygotować też 16 par i jedną kartę bez pary, czyli 33 karty).

A jeśli macie w swoich zbiorach pacynkę pirackiej papugi, np. Captain Jack, to na pewno pomoże Wam w tym wszystkim 🙂


Mam nadzieję, że wpis się Wam spodobał 🙂 Chcielibyście dodatkowe materiały w tym temacie? Dajcie znać.

 

 

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Może Ci się spodobać:

Ten post ma 12 komentarzy

  1. Super! I u mnie dziś wpis w pirackich klimatach, który myślę będzie idealnym uzupełnieniem lub kontynuacją dla wszystkich, którzy zdecydują się wykorzystać Twoje materiały :).

  2. Widziałam Twój wpis i bardzo mi się spodobał – na pewno wykorzystam w przyszłości to połączenie: Twoje i moje 🙂

Dodaj komentarz

Close Menu