Winter Forest Animals – EXTRA

Ostatnio pojawił się wpis, w którym mogliście poznać milusińskie leśne zwierzaki. Z tego, co zauważyłam, spodobał się Wam 🙂 Dlatego dzisiaj postanowiłam opublikować kolejną partię materiałów z serii Winter Forest Animals.
Poprzednie materiały możecie znaleźć TUTAJ 🙂

A oto reszta do kompletu. Tym razem oprócz zwierzątek, powtórzycie kolory, a także części zimowej garderoby. Materiały pobierzecie, klikając w grafiki. Enjoy!

MEMORY
To nieodłączny element zajęć z przedszkolakami, uczniami klas I-III oraz na zajęciach indywidualnych. Tym razem przygotowałam je w formie trójkątów △

 
[Kliknij w grafikę, by pobrać / Click the picture to download]


Moje pomysły na trójkąty? Proszę:
standardowe memo lub…
pizza memo – dzielimy uczniów na grupy 5-osobowe. Każdy dostaje swój komplet trójkątów (pojedyncze obrazki) i rozkłada go przed sobą, oczywiście obrazkiem do dołu. Pierwszy uczeń odkrywa  jedną kartę i kładzie na środek. Każdy kolejny uczeń robi to samo, lecz musi znaleźć ten sam obrazek, który odkrył kolega/koleżanka. Szukają u siebie 5 takich samych obrazków, z których układają pizzę 🙂 Mogą grać aż ze wszystkich kart ułożą wszystkie pizze – wszystko zależy od tego, ile chcemy poświęcić na to czasu.

TABOO
Dla troszkę starszych uczniów, którzy już potrafią opisywać przedmioty. A może sprawdzi się do nauki mówienia u młodszych?

 
[Kliknij w grafikę, by pobrać / Click the picture to download]
PIZZA

8 kart z pizzami – każda z nich to jeden zwierzak: obrazek, nazwa, kolor z częścią garderoby, którą ma na sobie.
Rozcinacie wzdłuż przerywanych linii i gracie (np. jak w memo, tylko z trzema częściami lub… dzielicie uczniów na 3-osobowe grupy. Każdy w grupie dostaje po jednej karcie z każdego zwierzaka i grają na podobnych zasadach, co w memo, z tym, że tu muszą pasować podpisy i opisy garderoby).

[Kliknij w grafikę, by pobrać / Click the picture to download]
 
* * * * *
 
Wszystkie materiały z tematu Winter Forest Animals pobierzesz klikając w grafikę poniżej:
https://drive.google.com/drive/folders/1KNqG9rdJQKAj18CcT7wfd0plFkX2Sbea?usp=sharing
Grafiki: freepik.com (Designed by Freepik)

A Ty…? Masz już swój komplet materiałów? 🙂

 
 

P.S. Nie zapomnijcie o podawaniu źródła, jeśli udostępniacie np. zdjęcia z materiałami. Docenicie autorów i ich pracę – uwierzcie, że to dodaje motywacji do dalszej pracy! 😉 O akcji High 5 – przybij piątkę i podaj źródło, kto do niej dołączył i co o tym sądzi, poczytać możecie TUTAJ.
 
 
 

 

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Kategorie
Archiwum wpisów
Sprawdź ostatnie wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x